18. února 2021

Domečky od AB studia

Nedávno mi v poště přistály novinky od AB studia. Tentokrát jsem velmi selektivně šla po domečcích, protože jsem nosila v hlavě pár nápadů právě s nimi. 

Vytvořila jsem 2 projekty ve stylu mixed media, u kterých jsem vám nafotila postup, a taky jeden papírový (ten najdete dole na konci článku).

V mixed média projektu budu používat chipboardovou sadu domečků

AB studio má ve svých sadách i vystřihovací motivy, které můžete zakoupit i samostatně

Nejprve jsem si svoje domečky rozložila na stránku, abych cca věděla, kolik jich bude potřeba (a kolik mi jich zbude na visačku). 

Chtěla jsem mít v pozadí "měsíc", který jsem si vystřihla z kartonu a pomocí hrubé pasty jsem na něm vytvořila strukturu. 


Domečky jsem si podlepila papírem - nechtěla jsem, aby za nimi bylo vidět pozadí. 


I "obloze" jsem dala nějakou texturku. 


Po nalepení domků jsem ještě přidala nějaké ozdoby ze svých zásob. 


Stejný postup jsem aplikovala i na visačce. 


Nyní je potřeba to celé přetřít černým gessem. Používám gesso kvůli jeho velmi dobrým krycím schopnostem, ale je možné použít i normální barvu. Není nutná černá, může být i nějaká jiná tmavá. Nebo klidně i světlá, ale s tou já to moc neumím... 😉 Hlavně chceme, aby pozadí bylo v jedné barvě. Následně nanáším suchým štětcem různé metalické barvy. Štětcem jenom jemně přejíždět po vyvýšených okrajích, nechceme jednolitou vrstvu barvy. 


Používám barvy Lumiere, protože je už nějakých deset let mám v šuplíku a pořád se mi nedaří je vypotřebovat. Alternativně je možné použít třeba metalické vosky (např. Finnabair má celou řadu vosků). 


Pak je hlavně nutné v nějakém okamžiku přestat. Pokud by se vám výsledné dílo nelíbilo, pak není nic jednoduššího než vzít černé gesso a začít od začátku. 😃


A zde už je výsledné dílo:Jak jsem slibovala na začátku, nezůstalo jen u mixed média. Udělala jsem si i jednu crazy kolážovanou stránku v art journalu. 😎


Pavla 

3 komentáře:

  1. Pavli, ty to máš vždy tak krásný!

    OdpovědětVymazat
  2. Pavli dokonalé jako vždy...:-)))

    OdpovědětVymazat
  3. The same dynamic applies lectric Pencil Sharpener to shoes and frames for glasses, for instance, where older designs unavailable at present may be available for 3D printing at home or nearby at a print store. Perhaps probably the most talked about, and misunderstood, use of 3D printing entails making weapons. While it is attainable, tons of|there are numerous} components that make printing a gun dangerous and uncommon.

    OdpovědětVymazat