9. února 2018

Magnetky ... tak třeba na ledniciPatřím mezi ty lidi, kteří na lednici mají spoustu důležitých vzkazů, motivačních fotek :-) (jako před 10kily, před 100kg a tak), taky osvědčené "dietní" recepty a spoustu vzkazů a taky magnetky z cest. Když to tady tak vypisuji, přemýšlím, jak ta lednička je malá na to, kolik věcí jsem na ní vystavila. Je to takový nejvíce zdobený a progresivní prostor v naší domácnosti.

 Ráda bych Vám dnes ukázala, jak jsem se rozhodla oprášit můj pravěký nápad na originální magnetky na lednici a jak jsem našla krásný způsob, jak vyrobit něco  z originálních razítek Stampotique.
(add náš Huráobří balíček s cca 700 razítky Stampotique už je na cestě a my se moc těšíme). 

Kdysi, a že už je to asi přibližně 8 let, jsem si vymyslela magnety z inchových razítek Inkadinkado, postupem času jsem si udělala hezkou sbírků - mám zimní, pejsky, kočky, kytkové, motýlkové, námořní ...

Z vyrobených magnetků mi doma zůstal tento poslední, který mi zdobí prostor v kuchyni a občas s ním přichytím nějakou poznámku nebo upozornění. 
Velkou nabídku těchto "čtverečkových" inchových razítek má právě firma Inkadinkado.Ze sad jsem vybrala jednoduché motivy, které jsme dvojbarevně natiskla na zbytky bílých papírů.

Tisknu inkousty Archival Ink od Ranger, protože na silikonových razítkách skvěle drží a nedělají mi kapičkový obtisk. 
Pokud nestíhám vybarvovat, nebo je obrázek drobný je tato technika skvělá. Vyberu dva nebo tři inkousty.

Nejprve celý motiv žirafy narazítkuji světlým žlutým odstínem Saffron. 

Část pak opatrně potiskám na tmavší polštářek, odstín Coffee ...
 jen tak trochu halabala, aby nevznikl ostrý přechod nebo hrana mezi barvičkami.
Několikrát se jen tak letmo dotknu podušky, normálně by otisk nebyl hezký, ale na razítku je již předchozí inkoust, tak to nevadí.

Tahle Safari sada mě hodně baví.
Takto natisknuté obrázky jsem vyřezala na Big Shotu pomocí 
vyřezávacích šablon s falešným prošitím. 
Jako podkladový papír, kterým jsem celou magnetku zpevnila, 
jsem zvolila jednobarevný 270g/m2 papír. 
Vybrala jsem šablonu a lá poštovní známka, 
vybraným jednobarevným papírem se celý obrázek projasnil a zvýraznil.
Když obrázek slepím, nanáším vrstvu lepidla, v minulosti se mi osvědčil tekutý Hercules, protože obrázek krásně zmatni, nelepí se a dá se případně otřít vlhkým hadříkem. Tentokrát jsem na jednom magnetu vyzkoušela použít i Distress crackle paint - clear - Rock candy, ale určitě se dá použít i jiné médium
Jak jsem psala již výše, čeká nás v Hurápapír obří dodávka Stampotique razítek, a proto ve vší té nedočkavosti jsem neodolala a na lednici si vyrobila i větší magnetky s postavičkami "sirotků" .

Oproti razítkům od Inkadinkado jsem tady trochu musela dotvořit pozadí ...
 pomocí stříkanců, šmudlání a bílé gelovky. 


Když jsem vše podlepila a vrchní vrstva magnetu je pořádně zaschlá, stačí už jen nařezat 

Magnetickou folií se snažím podlepit, co největší část obrázku, aby celý magnet měl dostatečně velkou plochu na přichycení a mohl tak držet i větší papír na ledničce. Magnetická folie celý magnet zpevní, a tím že okraj je vlnkovaný a nelepím magnetickou fólii až k okraji, vzniká prostor, díky kterému se magnetka úplně jednoduše oddělává z ledničky nebo jiné magnetické plochy.

A tady už visí na lednici. Ideální třeba na přichycení dietního salátku z nových brambor :-).
Přeji krásné tvoření :-)

Makiarka

2 komentáře:

  1. Jé, to je super nápad! Krásné to máš a já určitě něco vyzkouším, až budu mít chviličku času :)

    OdpovědětVymazat