16. června 2020

Tvoření z vintage kolekce AB Studia

Před pár dny mi přistála ve schránce nová kolekce z produkce polského AB Studia. Úplně zbožňuji ty jejich vintage motivy. Papíry z kolekce "Love for old things" jsou pro mě to pravé ořechové.


Poprvé jsem také měla možnost vyzkoušet si jejich potištěné pauzáky a lepenkové nebo chipboardové ozdoby.Každá kolekce obsahuje vždy i jeden list na vystřihování. Mně ovšem nejvíce padly do oka velké hodiny.


Rozhodla jsem si vyrobit takový menší sešitek na dozdobení. Ano, už to slyším, to lapání po dechu... Jen co jsem balík s papíry otevřela, hned jsem ho rozstříhala [ha ha ha]. Nebojte, odstřižky se také využijí v budoucnu na kolážování.

Plánovala jsem udělat si sešit velikosti traveler's notebooku, ale protože jsem chtěla jednu stránku mít ty krásné hodiny, které byly trochu větší, musela jsem zvětšit i sešit. Myslím, že mi to vyšlo na cca 23 cm na výšku.


Hodiny jsem vystříhla dokulata a uprostřed přeložila. Pozor! Protože je to karton, je nutné papíry narýhovat, protože jinak se vlákno zlomí.


Pak už jsem jenom papíry na sebe naskládala tak, aby se vzory moc nebily. Mám 5 dvojlistů, víc mi už připadalo příliš tlusté. Listy jsem nadírkovala šídlem a sešila nití.

Pozn.: Na šití notýsků můžete použít i tento nebo tento nástroj nebo jenom šídlo s nějakou měkkou podložkou (já si pro tento účel schovávám kousek polystyrenu).


Přiznám se, že pak jsem se na svůj výtvor několik dní dívala a vůbec se mi nechtělo do něho nějak zasahovat. Kdybych byla scrapbookerka, asi bych do něho nalepila pár fotek a bylo by. Ale protože dělám mixed media, šlo se patlat...

Nejprve jsem si ozdobila obálku. Trošku jsem původní vzor překryla barvami.


Nanášela jsem válečkem. Jenom tak trochu ho obarvit, ani ne podél celé délky, a pak jemně otisknout. Nechci vzor úplně přebarvit.


Pak jsem nanesla drobný vzor přes šablonu. AB studio má takové mini šablony s mini vzory - ideální pro mini deníčky.


No a nakonec jsem vystříhala několik motivů a přidala i kousky toho potištěného pauzáku. A obálka je hotová.


Pak mi to nedalo a musela jsem ozdobit ty překrásné hodiny. Nejprve jsem stránku trochu pokapala metalickým sprejem.


Moc to nešlo poznat, tak jsem přidala více barev. Šla jsem dorezava a patiny. Kdo mě znáte, víte, že používám na barvy různé sofistikované nástroje, jako např. houbičku na nádobí. Teď jsem si velmi oblíbila nanášení zmuchlanou kuchyňskou papírovou utěrkou.


Nakonec jsem přidala rezavé ozubené kolo a také pár citátů z naší nové citátové kolekce.


Pokud bude zájem, v dalším díle si ozdobíme další stránky.

Pavla

4 komentáře:

 1. Pavli další paráda z pod tvých rukou.... a teda, asi jsem prošvihla pauzovací papíry od AB studio :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím nebyl... poslali mi jen ukázku :-).

   Vymazat
  2. To jsem nevěděla, že mám takové podpultové zboží :-D

   Vymazat