25. listopadu 2018

Prosincový deníček... ČEKÁNÍ NA JEŽÍŠKA

Prosinec mi přijde jako nejnáročnější a také nejkrásnější měsíc v roce. Spousta práce, akcí, dětských vystoupení, těšení.... a pak přijde ten velký den D... 24.12. :-).

Tím, že u nás doma  věříme na dárkového Ježíška, tak hodně prožíváme všechnu tu přípravu. Píšeme s dětmi dopisy, čekáme, jestli si jej za oknem Ježíšek vyzvedne... také doufáme, že nám něco nechá Mikuláš za dveřmi... atd atd.Všechny tyto prosincové akce i drobnosti kolem chci mít zaznamenané :-). Letos jsem se zamilovala do zimní kolekce od polské značky Laserowe LOVE. Kompletní deníček včetně obalu je ruční výroba.  Plánuji využít i naše české samolepky.


Pokud se budete chtít inspirovat, budete potřebovat:
 • bílé listy na vnitřní část deníčku, 7 ks
 • kraftovou čtvrtku na obal deníčku
 • speciální papír z celulózy a latexu na přebal
 • kloboukovou gumu
 • oboustranné průchodky
 • české vánoční samolepky 
 • sada čtvrtek od Laserowe Love

Postup:

Nejdřív jsem si složila papíry napůl a vyměřila o něco delší desky z kraftové čtvrtky.


Kraftová čtvrtka má gramáž 300 gr/m2, je lepší před ohybem udělat rýhu. Nebude Vám to pak praskat a ohyb bude krásně hladký.


Pak už přišla na řadu moje oblíbená dirkovací pomůcka :-) Bližší postup na šití najdete na našich stránkách.


Protože jsem letos pojala deníček ... 24 dní do Vánoc, na jednotlivé strany jsem si nalepila štítky, kolikáty den do Vánoc to je.

Po nadirkování jsem si ozdobila desky (ještě před šitím). Gesso (můžete použít bílou temperu, akrylku...) jsem pomocí karty rozetřela po kraft čtvtce.
Zkusila jsem si přikládat obrázek, který chci mít na obalu a pomalu doladila představu... bylo to stále strohé, tak jsem ještě pod obrázek přidala pár vrstev jemného papírového kapesníku, kousek utržené čtvrtky...
 ... a prošila na stroji.Jemně jsem to pak ještě doladila hvězdičkovou šablonou a strukturovací pastou.


Když už jsem byla spokojená s venkovní částí, tak jsem deníček "ušila".


Pár stránek jsem si předem předzdobila... nachystala jsem si kolečka s čísly na odpočítávání dnů do Vánoc a vystřihala drobnosti na zdobení.

Teď přišly na řadu desky s klopou. Na ně jsem použila papír-nepapír ... je to speciální materiál z latexu a celulózy, který vypadá "papírově", ale nedá se roztrhnout.

Podrobný návod na výrobu desek najdete v článku od Pavly, tak tady zrychleně :-)Nejdřív jsem jej namočila ve vlažné vodě, zmačkala a nechala uschnout. Po uschnutí jsem jej vyžehlila napařovací žehličkou za použití páry.

Přední část desek jsem stejně jako deníček kartou přejela gessem, tím, jak jsou desky pomačkané, vznikl krásný zasněžený efekt.

Na střední proužek jsem do vnitřní části přilepila ještě jeden proužek ze stejného materiálu na zpěvnění... Kleštěmi Big Bite jsem udělala dirky a připevnila oboustranné průchodky.

Když byly desky hotové, protáhla jsem kloboukovou gumu...Na přední straně uděláte suk hned u hřbetu a pak jeden na konci...


A teď zdobení desek... využila jsem klopu na překrývání obrázku....Na tyto deníčky proběhly v neděli kurzy. Deníček se dá zvládnout kompletně vyrobit za 4 hodiny včetně zdobení. Takže... stále máte ještě hoooodně času... 1.12. je až za 6 dní :-).

Na kurzu jsem vyrobila ještě jeden deníček navíc. Pokud víte, že nestíháte... a hlavně víte, že deníček využijete, napište nám do komentáře, že máte zájem. V úterý, ve 21 hodin jednoho z Vás vylosuji a deníček ve středu odešlu. 1.12. můžete začít zapisovat :-).

25 komentářů:

 1. Jááá mám velký zájem ... Moje Tenerifská fotokniha mi dává zabrat a já bych taky chtěla takový krásný deníček ...:-)))

  OdpovědětSmazat
 2. juuu, tak to já mám taky VELIKÝ ZÁJEM :) Je úžasný :) ... nevím, jestli ten svůj do 1.12. stihnu :) a tenhle je božííí

  OdpovědětSmazat
 3. Jeeee ten je uzasny:) uz delsi cas se na podobny chystam, jen s malou dcerkou (v prosinci ji bude rok) je to narocne:) byl by to hlavne darek pro ni.. jednou by ho dostala jako vzpominky na sve prvni vanoce a narozeniny:))

  OdpovědětSmazat
 4. Dobrý den, máme zájem <3 vyrobit nestihnu, vyplňovat snad ano... Uvidíme. Je moc hezký. Zdravím ;)

  OdpovědětSmazat
 5. Je úplně boží... Už jsem obdivovala u kamarádky, co byla na kurzu této krásy ����. Hned bych brala ����

  OdpovědětSmazat
 6. Juuuu, také bych chtěla......místo adventního kalendáře

  OdpovědětSmazat
 7. Ten je boží♥ Určitě bych o něj měla zajem, mám pro děti úkoly na každý den adventu, takže by bylo co zapisovat���� Zuzka Š.

  OdpovědětSmazat
 8. Je moc krásný, jistě bych si ho přála jako dáreček pro sebe, né si sama sobě pořád něco tvořit. Bylo by to moc hezký. Zdenka L

  OdpovědětSmazat
 9. Takovýto luxusní deníček přímo od Jitky bych moc moc chtěla.... je fakt krásný, bude o něj určitě mela...

  OdpovědětSmazat
 10. Nádherné!!! Hravé, barevně sladěné, ňuchňavé 😊 Přidávám se do fronty!

  OdpovědětSmazat
 11. Denicek je super, doufam, ze zo vyhraje nekdo bajecny :)

  OdpovědětSmazat
 12. Tak ten je parádní 😘. Brala bych ho hned,ale s klukama se ke tvoření takové nadhery nedostanu. Držím si pěsti, třeba se na mě usměje štěstí a poputuje k nám 😀.

  OdpovědětSmazat
 13. Moc hezký deníček, baví mě a nechala bych si ho jako dáreček pro sebe...

  OdpovědětSmazat
 14. Krásný deník, to se bude jednou vzpomínat:)
  Také se moc ráda zúčastním losování o podobný skvost!

  OdpovědětSmazat
 15. Opravdu moc krásné a povedená, já bych určitě dotvořila takový deníček a pokud se štěstí neusměje, nevadí.

  OdpovědětSmazat
 16. Úžasný nápad a provedení. A mít štěstí a vyhrát.. co víc si přát

  OdpovědětSmazat
 17. Z deníčku bych měla neskutečnou radost - je opravdu luxusní :-D

  OdpovědětSmazat
 18. Jeeee ten je boží, už jsem ho studovala před kurzem z fotek�� No vidím v něm i pidi fotecky s čertem, u stromku, s prvním sněhulákem..... Tak šťastnou ruku přeji ������

  OdpovědětSmazat
 19. To je krásný efekt s tím zasopleným gessem! Nádherný projekt, Jitu!!!

  OdpovědětSmazat
 20. parádní kousek :) moooooooc by se mi líbil :)

  OdpovědětSmazat
 21. Je nadherny. Koukam s otevrenou pusou. Velmi by me potesil, ale stejne tak ho preji vsem.

  OdpovědětSmazat
 22. Myslím, že takovýto krásný deníček musí udělat radost úplně každému, kdo jej získá. Též si myslím, že po shlédnutí a přečtení reportáže jej musí každý potřebovat :) i mě by se líbil a byl by to pro mne krásný dárek k narozeninám, které mám přesně 1.12.
  Věřím, že skončí v dobrých rukou, kdo ocení takovou krásnou práci, takže výherci přeji ať si ho moc užije a vše se mu podaří do něj zaznamenat

  OdpovědětSmazat
 23. Všem moc děkuji za krásné komentáře, sepsala jsem všechna jména z facebooku a tady z blogu a vylosovala jsem paní .... Marjan Scheffel .... moc gratuluji a zítra posílám :-)

  OdpovědětSmazat
 24. Gratulace.
  Uz jsem si objednala matros 😃

  OdpovědětSmazat